Предавање проф. др Рада Живаљевића

U utorak, 9. maja, u 18 časova u amfiteatru 207, prof. dr Rade Živaljević održaće predavanje pod naslovom: Projekat „Živa matematika“. Profesor Živaljević je naučni savjetnik na Matematičkom institutu Srpske akademije nauka i umjetnosti, i uspješan naučnik sa velikim brojem objavljenih radova u istaknutim naučnim časopisima. U nastavku dajemo apstrakt predavanja.

Apstrakt:    Projekat  „Živa matematika“  Matematičkog instituta SANU okuplja matematičare entuzijaste koji se od 2010. godine bave  popularizacijom matematike i uvođenjem mladih u naučni rad.   Biće prikazane matematičke animacije kao i odlomci iz članaka i predavanja „Topologija-živa matematika prostora“, „Zašto virusi vole geometriju“, „Da li nam je tesno u tri dimenzije“, „Tajna zemunske piramide“ i dr. koja ilustruju i reprezentuju rad ovog projekta. Predavanje je namenjeno studentima, profesorima i svim entuzijastima koji bi želeli da podele svoje iskustvo kako približiti matematiku najširoj publici i kako one najmotivisanije uvesti u naučno istraživanje.