IV i V Ekonomski seminar na Ekonomskom fakultetu

IV Ekonomski seminar

Na četvrtom Ekonomskom seminaru koji je održan na Ekonomskom fakultetu 22. februara 2023. godine, rezultate istraživanja na temu Unapređenje politike oporezivanja duvanskih proizvoda u zemljama sa niskim i srednjim nivoom dohotka, prezentovala je docent dr Ana Mugoša (Ekonomski fakultet Podgorica, UCG).

Apstrakt ovog međunarodnog naučno-istraživačkog projekta koji je prezentovala profesorica Mugoša možete pogledati OVDJE.

V Ekonomski seminar

Na petom Ekonomskom seminaru koji je održan na Ekonomskom fakultetu 22. marta 2023. godine, rezultate istraživanja na temu Simulacija disekvilibrijuma i haosa u agregatima raspoloživog dohotka, bogatstva i potrošnje u makroekonomiji EU koristeći nelinearnu dinamičku analizu, prezentovao je Damir Sindik, doktorand na Ekonomskom fakultetu u Podgorici.

Apstrakt rada kao i komentar autora možete pogledati OVDJE.

Prijave (naziv teme i abstract) za naredne seminare mozete poslati e-mailom: jovandj@ucg.ac.me ; majab@ucg.ac.me