Alumni

ALUMNI je popularni naziv (latinskog porijekla) za bivše studente neke visokoškolske ustanove. Alumni (latinski množina od „laumnus“) znači bivši pripadnik neke ustanove, najčešće univerziteta, koji ostaje u vezi s njom. Alumni su uobičajena udruženja u svijetu, a na nekim univerzitetima imaju dugogodišnju tradiciju.

Drage kolege i prijatelji,

Biotehnički fakultet Univerziteta Crne Gore, u susret obilježavanju 85 godina naučnog rada u oblasti poljoprivrede i 17 godina visokog obrazovanja, aktivirao je svoj Alumni klub sa željom da poveže svoje svršene studente, kolege, saradnike i prijatelje.

Alumni klub osnivamo s ciljem da:

• Uspostavimo tijesnu saradnju sa svim studentima koji su na našem fakultetu završili osnovne, master ili uskoro i doktorske studije;
  • Razvijamo i jačamo tijesnu saradnju sa našim kolegama i prijateljima u Crnoj Gori i inostranstvu;
  • Razvijamo i jačamo saradnju između Fakulteta i institucija ili organizacija u kojima rade naši svršeni studenti i prijatelji;
  • Uspostavljamo i podstičemo saradnju među članovima Alumni kluba, posebno između sadašnjih studenata i njihovih starijih kolega koji su se već profesionalno ostvarili;
  • Unapređujemo obrazovnu i naučnu djelatnost Biotehničkog fakulteta i afirmišemo ulogu poljoprivrede u društvu;
  • Promovišemo ugled Biotehničkog fakulteta u zemlji i inostranstvu;
  • Promovišemo dostignuća svih članova Kluba;
  • Motivišemo sadašnje studente i omogućimo njihovo povezivanje sa potencijalnim poslodavcima itd.

Sa uvjerenjem da ćemo permanentno širiti listu zajedničkih ciljeva i unapređivati rad Kluba pozivamo vas da ujedinjenim snagama doprinesemo boljoj budućnosti našeg fakulteta, a za dobro budućih generacija studenata i crnogorske poljoprivrede.

Alumni klubu možete pristupiti dobrovoljnim potpisivanjem pristupnice slanjem popunjenog formulara na e-mail alumnibtf@ucg.ac.me ili na adresu:

Biotehnički fakultet, Mihaila Lalića 15

81000 Podgorica