MNTR: Poziv za učešće na informativnim sesijama – Konkurs za sufinansiranje nacionalnih naučnoistraživačkih projekata

Ministarstvo nauke i tehnološkog razvoja organizuje informativne sesije u cilju promocije i pojašnjenja uslova Konkursa za sufinansiranje nacionalnih naučnoistraživačkih projekata, za koji je opredijeljeno 2.300.000 eura.

Informativne sesije će biti održane u sljedećim terminima:

• Pomorski fakultet Univerziteta Crne Gore, Kotor, srijeda, 24.5.2023. godine, od 12-14h
  • Rektorat Univerziteta Crne Gore (plava sala), četvrtak, 25.5.2023. godine, od 12-14h
  • Univerzitet Donja Gorica, petak, 26.5.2023. godine, od 10h-12h
  • Univerzitet Mediteran, petak, 26.5.2023. godine, od 13h-15h
  • Filozofski fakultet Univerziteta Crne Gore, Nikšić, ponedjeljak, 29.5.2023. godine, od 12h-14h

Više detalja o samom pozivu možete pronaći na sljedećem linku:

2.300.000 EURA ZA SUFINANSIRANJE NACIONALNIH NAUČNOISTRAŽIVAČKIH PROJEKATA (www.gov.me)

Podsjećamo, cilj Konkursa je jačanje kapaciteta istraživačkih timova u Crnoj Gori, kako bi se podsticala izvrsnost, čime bi se doprinijelo razvoju društva zasnovanog na znanju i konkurentnosti na međunarodnom nivou.

Na Konkurs se mogu prijaviti ustanove koje imaju licencu za obavljanje naučnoistraživačke djelatnosti izdatu od strane Ministarstva nauke i tehnološkog razvoja Crne Gore.

Svi zainteresovani su dobrodošli da učestvuju na informativnim sesijama, u terminu koji im najbolje odgovora, bez obzira na mjesto održavanja sesija.