Primjena digitalnih tehnologija u poljoprivredi

Na Biotehničkom fakultetu je 13.04. održana radionica pod nazivom „Primjena digitalnih tehnologija u poljoprivredi“. Radionica je održana u saradnji sa crnogorskom startup kompanijom  DigitalDen Hub, sa kojim Fakultet ima potpisan i memorandum o saradnji. Predavanje o inovativnim rešenjima i savremenim trendovima u digitalizaciji u oblasti poljoprivrede održao je Darko Šolar, angažovani IT ekspert za ovu oblast. On je prisutne detaljno upoznao sa Digigrow.me platformom koja je kreirana od strane stručnjaka DigitalDen-a i dao brojne primjere njene upotrebe u poljoprivredi.

Nakon završenog predavanja održana je veoma konstruktivna diskusija sa studentima i zaposlenima, a bilo je govora i o daljnjoj saradnji. G-din Nenad Novović, osnivač Digital Den-a, obavijestio je prisutne da će korišćenje Digigrow platforme od danas biti besplatno za saradnike Biotehničkog fakulteta, a obećao je i besplatnu obuku za sve zainteresovane. Pored toga, izrazio je želju da Biotehničkom fakultetu pomogne u uspostavljanju saradnje sa Univerzitetom Mejn iz Sjedinjenih američkih država, a što će biti moguće već u septembru ove godine kada će profesori sa ovog univerziteta boraviti u Crnoj Gori.