Posjeta slovenačkih kolega povodom projekta bilateralne saradnje

U okviru programa bilateralne saradnje između Univerziteta Crne Gore i Univerziteta u Mariboru, Filozofski fakultet realizuje projekat Determinante i posledice demokratskih vrijednosti i ponašanja: komparativna analiza mladih u Crnoj Gori i Sloveniji. Cilj projekta je ispitivanje vrijednosti, stavova, ličnih iskustava i izazova sa kojima se mladi ljudi suočavaju u svakodnevnom životu, uticaj koji društvene okolnosti imaju na njihove demokratske orjentacije, političko i građansko ponašanje kao i na demokratsku konsolidaciju institucija u ovim dvijema post-socijalističkim zemljama.

U cilju dogovora oko realizacije projekta na Filozofskom fakultetu je održan radni sastanak projekta u kojem su učestvovali rukovodioci projekta prof. dr Andrej Kirbiš  i doc. dr Nataša Krivokapić, kao i prof. dr Marija Javornik, mr Monika Lamot i prof. dr Goran Ćeranić.  Dogovoreno je da rezultati projekta budu predstavljeni javnosti u zajedničkoj monografskoj publikaciji.