O Fakultetu

Fakulteta likovnih umjetnosti osnovan je 18.05.1988. godine na Cetinju.

U studijskoj 2019/2020. godini, Fakultet likovnih umjetnosti je zvanično uselio u novu zgradu Univerzitetskog kompleksa umjetničkih fakulteta - Univerzitet Crne Gore, koja je smještena u samom centru Cetinja - nekadašnja fabrika Obod.

Nova zgrada fakulteta koja se prostire na preko 5000 kvadratnih metara pruža studentima i nastavnom osoblju zavidne uslove za rad. Fakultet je opremljen najsavremenijom opremom za nastavni proces umjetničkih disciplina, što podstiče domaće i strane studente za upis na našem fakultetu.

Po novom akreditovanom nastavnom planu, na Fakultetu likovnih umjetnosti na Osnnovnim i Master studijama moguće je upisati tri Studijska programa: Slikarstvo, Vajarstvo i Grafički dizajn.

Studije se realizuju po sistemu 3+2: Osnovne studije tri godine + Master dvije godine.