Izložba profesora FLU u Lisabonu rezultat Erasmus + saradnje

Izložba RE-IMAGINING THE MEDITERRANEAN  — na kojoj učestvuju  profesori sa Fakulteta likovnih umjetnosti Univerziteta iz Lisabona i Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje Univerziteta Crne Gore:

Ana Caria Pereira, Cláudio Melo , Maja Šofranac, Marko Marković, Milena Jovićević, Sérgio Vicente, Rogério Taveira  i  Zdravko Delibašić, biće otvorena 17. februara u prostoru Cisterna  Fakulteta likovnih umjetnosti Univerziteta iz Lisabona i trajaće do 15. marta 2023.

Izožba je rezultat saradnje između fakulteta Portugala i Crne Gore, kroz program Erasmus + sa ciljem uspostavljana dijaloga u mediteranskom prostoru kroz savremenu umjetnost i dio šireg projekta, koji kontekstualizuje pojam Mediterana nekad i sad.

Inspiracija za projekat potekla je od “Mediteranskog brevijara” Predraga Matvejevića.

Izvor: https://www.belasartes.ulisboa.pt/re-imagining-the-mediterranean-arte-contemporanea-como-ferramenta-dialogica-portugal-e-montenegro-2a-edicao/