Dragi studenti,

Svijet građevinarstva je izazovan, pruža šanse i privilegije, podrazumijeva velike napore i brojna odricanja.

Studije građevinarstva zahtijevaju kontinuiran i marljiv rad, kao i obavezno prisustvo nastavi.

Studiranje na našem Fakultetu će vam omogućiti sticanje građevinskih znanja i vještina po principima Bolonjske deklaracije.

Nastavnici Građevinskog fakulteta će vas voditi kroz polje građevinske nauke, po potrebi će biti i strogi i blagi, a sve u cilju uspješnog svršetka vašeg školovanja.

Od vas očekujemo akademsku ozbiljnost, odgovornost, korektnost, poštovanje univerzitetskih pravila i nastavnika, prije svega kontinuiran i predan rad.

Poštujte svoju mladost, intelekt, britak um i što prije postanite svjesni bitnosti svoga rada.

Znanje je faktor konkurentnosti i zato ga iskoristite kao vašu prednost i šansu.

Čestitamo vam izbor i želimo vam srećne studentske dane.

Dekan fakulteta

Prof.dr Srđa Aleksić