Predavanje  Rostyslawa Kramara, doktora Humanističkih nauka, predavača na Univerzitetu u Varšavi

O B A V J E Š T E N J E

U utorak 15. maja 2018. sa početkom u 11 h  u Biblioteci Istorijskog instituta Univerziteta Crne Gore biće održano predavanje  Rostyslawa Kramara, doktora Humanističkih nauka, predavača na Univerzitetu u Varšavi. Tema predavanja je:

Arhiva bivših sovjetskih specijalnih službi u Ukrajini kao vrijedan izvor informacija o represiji Staljinskog perioda (o materijalima krivičnih slučajeva i političkom folkloru).

Kolega Kramar, radi na Odsjeku za interkulturalne studije Centralne i Istočne Evrope, a u Crnoj Gori je na studijskom radu, po osnovu realizacije stipendije dobijene putem Erasmus programa.

Molimo Vas da iskoristite priliku i saslušate prezentaciju veoma zanimljivih rezultata naučnog rada kolege Kramara.

ISTORIJSKI INSTITUT CRNE GORE