Fakultet dramskih umjetnosti

Biografija - Čekić Sehad

Sehad Čekić (1979), MA, završio je Produkciju na Fakultetu dramskih umjetnosti na Cetinju (Crna Gora) 2005. godine. Tokom svoje karijere, radio je u mnogim oblastima umjetničke produkcije, na projektima i strategijama iz oblasti filma i kulture. Radio je kao producent na više dugometražnih i kratkih filmova (“Gledaj me”, “Posljednje poglavlje”, „Ispod mosta, među stijenama“) koji su prikazani na festivalima širom sveta. Na polju uskostručnih interesovanja - politike u oblasti filma - radio je na mnogim zvaničnim dokumentima i procedurama kao saradnik i ko-autor (Nacionalni program za razvoj crnogorske kinematografije, Nacionalna strategija za kulturni razvoj, Zakon o kinematografiji,...). Od 2005. godine angažovan je na Fakultetu dramskih umjetnosti Univerziteta Crne Gore. Od 2014. do 2017. bio je dekan je Fakulteta dramskih umjetnosti. Član je Evropske filmske akademije. Bio je prvi je direktor Filmskog centra Crne Gore. Predsjednik je Udruženja filmskih producenata i reditelja Crne Gore. Nacionalni je predstavnik Crne Gore u fondu Savjeta Evrope – Eurimaž. Redovni profesor na predmetu Filmska produkcija.