Podkast Ključne riječi: O književnom kanonu, kanonizaciji, akademskom vrednovanju knjige sa prof. dr Marjanom Đukić

Gost XIII podkasta „Ključne riječi“ je dr Marjana Đukić, vanredna profesorica na Filološkom fakultetu Univerziteta Crne Gore i rukovodilac studijskog programa Francuski jezik i književnost.

Profesorica Đukić je u podkastu Centralne univerzitetske biblioteke govorila o književnim kanonima, kanonizaciji pisaca i djela, akademskom vrednovanju književnih tekstova, odnosu tzv. književnog centra i periferije, kao i o crnogorskom kanonu.

Urednik i voditelj je viši bibliotekar Ognjen Savić.

Podkast se realizuje u saradnji sa Fakultetom dramskih umjetnosti; montažu potpisuje Blažo Tatar, a produkciju dr Edin Jašarović.

Razgovor sa prof. Đukić možete pogledati na YouTube kanalu CUB ili u video prilogu u nastavku: