Spomenka Delibašić

dr Spomenka Delibašić

docent | Filološki fakultet

Diplomirala na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu – odsjek za francuski jezik i književnost, magistarske i doktorske studije završila u Francuskoj.         U periodu od 1. XI 2002. do 31. VII 2004, kao i u toku 2005, 2006, 2007. i 2008. godine boravila kao stipendista Francuske Vlade na Univerzitetu « Fransoa Rable » (Université François Rabelais – U. F. R. de LETTRES) u Turu gdje su i započete postdiplomske studije iz oblasti...

Izabrane publikacije

Godina Kategorija Autori Naslov Izvor
2019SCOPUS
Spomenka DelibašićArcane 17 – un tissu palimpsesteSTUDII ŞI CERCETĂRI FILOLOGICE. SERIA LIMBI ROMANICE
2019SCOPUS
Spomenka DelibašićL'approche comparative - Les Annales du prêtre de Dioclée et La Chanson de RolandFolia Linguistica et Litteraria
2018SCOPUS
Spomenka DelibašićLe merveilleux et le fantastique comme le foyer principal de l’imaginaire chez André BretonStudii şi cercetări filologice. Seria limbi romanice

Obavjestenja iz nastave