Nataša Ružić

dr Nataša Ružić

vanredni profesor | Fakultet političkih nauka

Prof. dr Nataša Ružić rođena je 9. marta 1979. godine u Baru, Crna Gora. Diplomirala je na državnom Univerzitetu „Дружба народов” na Studijskom programu Novinarstvo u Moskvi 2004. godine. Osnovne studije je završila sa odličnim uspjehom (красный диплом) i nastavila školovanje na postdiplomskim studijama na istom univerzitetu. Magistarski rad na temu „Regulisanje krize na Balkanu nakon raspada Jugoslavije i svjetski centri moći“ odbranila je s najvišom ocjenom u junu 2006. godine....

Izabrane publikacije

Godina Kategorija Autori Naslov Izvor
2016SCOPUS
Nataša Ružić Challenges in implementation of the subject of Media Literacy in the educational system in MontenegroNova prisutnost
2016SCOPUS
Nataša Ružić, Vladan LalovićUloga Hearsta i Pulitzera u manipuliranju javnošću pri izvještavanju o Španjolsko-američkom ratuČasopis za suvremenu povijest
2016SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Nataša Ružić, Vladan LalovićIzvještavanje Glasa Crnogorca o osnivanju Kraljevine Srba, Hrvata i SlovenacaRadovi Zavoda za povijesne znanosti HAZU

Obavjestenja iz nastave

ISTORIJA NOVINARSTVA I MEDIJA - TEST

Prvi test

Rezultati prvog testa

Medijske studije i novinarstvo (2017)-Istorija novinarstva i medija

Prvo predavanje i prve vježbe

Medijske studije i novinarstvo (2017)-Uvod u novinarstvo

Rezultati pisanog dijela ispita