Pokrenuti postupci za izbor dekana Pomorskog i Prirodno-matematičkog fakulteta

Upravni odbor Univerziteta Crne Gore donio je odluke da pokrene postupke za izbor dekana Pomorskog fakulteta i Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

„Odluke o pokretanju postupka za izbor dekana donesene su nakon što su se stekli svi preduslovi za ostvarivanje svih zakonskih pretpostavki u sprovođenju izbornog procesa“, kazao je nakon sjednice predsjednik  Upravnog odbora prof. Dr Duško Bjelica.

Konkursi za izbor dekana biće objavljeni u Biltenu Univerziteta Crne Gore i u dnevnom listu koji izlazi u Crnoj Gori.

Prijave na konkurs podnose se u roku od 15 dana od dana objavljivanja konkursa u dnevnom listu koji izlazi u Crnoj Gori.

Upravni odbor Univerziteta Crne Gore donio je odluku o izboru vanrednog profesora dr Gorana Barovića za dekana Filozofskog fakulteta. Barović koji je i aktuelni dekan tog fakulteta bira se za mandatni period 2017-2020. On će na dužnost stupiti 21. avgusta.