Evropska nedjelja sporta u kampusu UCG 30. septembra

Zajedno sa Upravom za mlade i sport, uz podršku Evropske komisije,  Studentski sportski savez Crne Gore - SSSCG će  obilježiti Evopsku nedjelju sporta sa događajem Unisport Village 2021, 30. septembra 2021. godine, od 16.00 do 19.00h.

Unisport Village 2021 je multisportski, zabavni događaj za djecu, mlade, studente i odrasle. Na programu su sportovi kao što su odbojka, stoni tenis, badminton, biciklizam, šah, ali i igre za sve posjetioce.

Pored zadovoljstva što će se oprobati u nekom od sportova ili igara, za sve učesnike su obezbijđene nagrade.

Evropska nedjelja sporta je događaj pokrenut od strane Evropske komisije. Cilj je razvoj sporta i fizičke aktivnosti. Događaj koji se ove godine, sedmi put, realizuje u skoro svim zemljama Evrope. Evropska nedjelja sporta je usmjerana na podsticanje građana na bavljenjem sportom i fizičkom aktivnošću bez obzira na godine, pol i fizičku spremu, kao i edukaciju građana o zdravom načinu života.