Profesorima i saradnicima u nastavi uručene povelje o članstvu i nagrade Crnogorske akademije nauka i umjetnosti

Na posebnoj sjednici Skupštine Crnogorske akademije nauka i umjetnosti (CANU), predsjednik CANU-a akademik Dragan K. Vukčević uručio je povelje o članstvu, novim vanrednim članovima, profesorima Univerziteta Crne Gore, prof. dr Ranku Lazoviću (Medicinski fakultet) i prof. dr Vesni Kilibardi (Filološki fakultet).

Dodjeli je prisustvovao i rektor Univerziteta Crne Gore prof. dr Vladimir Božović.

Povelja je uručena i novom redovnom članu Crnogorske akademije nauka i umjetnosti, profesoru Fakulteta likovnih umjetnosti UCG dr Aleksandaru Čilikovu.

Na svečanoj sjednici Skupštine CANU-a uručene su i nagrade iz Fonda Crnogorske akademije nauka i umjetnosti za podsticanje naučnog i umjetničkog podmlatka Crne Gore za 2022. godinu, mladim stvaraocima UCG-a do 35 godina starosti za postignute rezultate u oblasti nauke: dr Bojanu Pejoviću, saradniku u nastavi na Ekonomskom fakultetu UCG i mr Mihailu Micevu, saradniku u nastavi na Elektrotehničkom fakultetu UCG.