Predstavnici UCG na skupštini Univerzitetske agencije za frankofoniju

Rektorka Univerziteta Crne Gore prof. Radmila Vojvodić i dekan Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Dragan Bogojević učestvuju na 17. generalnoj skupštini Univerzitetske agencije za frankofoniju (AUF), koja se od 10. do 12. maja održava u Marakešu, u Maroku.

Generalna skupština AUF-a, koja se održava svake četvrte godine, okupila je rektore, predsjednike, direktore i dekane članica AUF-a, koji bi trebalo da definišu pravce djelovanja i politiku Agencije.

Događaj predstavlja jedinstven akademski forum u svijetu, jer okuplja predstavnike 812 institucija visokog obrazovanja i istraživanja iz 104 zemalje, koji susret koriste i za razmjenu najboljih iskustava i praksi i za upostavljanje kontakata.

Univerzitetska agencije za frankofoniju je međunarodno udruženje univerziteta, gimnazija, akademskih mreža i naučnoistraživačkih centara koji u radu koriste francuski jezik. Riječ je o najvećoj svjetskoj istraživačkoj i asocijaciji visokog obrazovanja.