Rektor UCG na IV Forumu Asocijacije  univerziteta Evrope

Rektor UImageniverziteta Crne Gore prof. dr Danilo Nikolić učestvuje na četvrtom forumu Asocijacije  univerziteta Evrope - 4th EUA Funding Forum „Okviri koji osnažuju, univerziteti koji daju rezultate“, od 18. do 19. oktobra, u Barseloni.

Asocijacija univerziteta Evrope zastupa i podržava rad preko 850 institucija visokog obrazovanja u 47 zemalja. Nastala 2001. godine, spajanjem Asocijacije univerziteta Evrope i Konfederacije rektorskih konferencija Evropske unije, na forumu tradicionalno omogućava postavljanje osnova za buduću saradnju i razmjenu informacija o visokom obrazovanju i istraživanjima.

„Univerzitetski lideri, menadžeri i donosioci politika danas su diskutovali i razmjenjivali iskustva na polju najnovijih trendova u finansiranju i upravljanju na univerzitetima. Posebno je važno sa aspekta upravljanja promjenama i reformama na univerzitetu istražiti mehanizme za ekonomsko osnaživanje institucije i implementiranje reformskih koraka“, kazao je rektor Nikolić.