Kurs poljskog jezika za studente

Kurs poljskog jezika za odrasle organizuje Ambasada Republike Poljske u Podgorici. Kurs je namijenjen Crnogorcima kojima je poljski nematernji jezik. Tekuća edicija kursa počinje 15. marta 2019. godine u 17 časova i održavaće se svakog petka u terminu od 17 do 19 časova u sali Centra za obrazovanje i odgoj "Don Bosko" pri crkvi Presvetog Srca Isusovog na Koniku. Kurs će trajati do juna ove godine, a predavanja će voditi lektorke koje već godinama predaju poljski jezik – Vanda Vujisić i Marta Borovjec Jokić.

Kurs poljskog jezika je finansiran iz sredstava Ministarstva vanjskih poslova Republike Poljske i besplatan je. Zainteresovani se mogu javiti putem e-maila wanda.vujisic@gmail.com.

Naš cilj je da ova informacija o kursu dopre do ciljne grupe tj. isključivo studenata UCG koji će kroz program razmjene studenata boraviti u Poljskoj, a za koje će ovo biti izuzetno lijepa i korisna prilika da se upoznaju sa jezikom zemlje u koju putuju.