Rektorat, 20.03.2017

Pokrenut postupak za izbora rektora

Upravni odbor Univerziteta Crne Gore odlučio je danas da pokrene postupak izbora rektora Univerziteta Crne Gore za mandatni period 2017-2020. godina – saopštio je predsjednik Upravnog odbora, prof. dr Duško Bjelica.

- Konkurs za izbor rektora objavljuje se u Biltenu Univerziteta Crne Gore i u dnevnom listu koji izlazi u Crnoj Gori. Prijave na konkurs podnose se u roku od 30 dana od dana objavljivanja konkursa u dnevnom listu koji izlazi u Crnoj Gori – kazao je Bjelica nakon sjednice UO.

Mandat aktuelnom rektoru, prof. Radmili Vojvodić, ističe 20. avgusta.

Na sjednici Upravnog odbora donesena je odluka o pokretanju postupka za izbor dekana Filozofskog fakulteta i o izboru direktora Instituta za biologiju mora za mandatni period 2017-2020. Za direktora Instituta izabran je dr Mirko Đurović, naučni saradnik u toj instituciji i dosadašnji direktor.