U toku izgradnja parka ispred Rektorata Univerziteta Crne Gore

Ispred zgrade Rektorata Univerziteta Crne Gore, na mjestu nekadašnjeg parkinga, u toku je izgradnja parka.

Nakon isteka ugovora sa Parking servisom d.o.o., Univerzitet Crne Gore je pripadajuću parcelu od oko 4.000 metara kvadratnih ispred zgrade Rektorata, priveo prvobitnoj namjeni -  uspostavljanju zelene površine, u skladu sa Odlukom Upravnog odbora.

Oplemenjivanje univerzitetskog kampusa počelo je u novembru prošle godine, kada je, povodom obilježavanja 140 godina od priznanja Crne Gore na Berlinskom kongresu, posađeno 140 sadnica, uz pomoć sredstava UCG i projekta EU4ME, koji finansira Evropska unija, a sprovodi UNDP.

Dodatnih 25 sadnica maslina, posadili su rektori državnih univerziteta iz Jugoistočne Evrope povodom obilježavanja dana UCG.

Proširivanjem i obogaćivanjem “zelenih oaza” u urbanim sredinama, Univerzitet Crne Gore promoviše društveno odgovorno ponašanje prema budućim generacijama, podiže nivo ekološke svijesti i kulture i investira u ljepšu i zdraviju budućnost Podgorice i Crne Gore.

Više o tome pogledajte u prilogu emisije RTCG: