Četiri studenta Univerziteta Crne Gore na prestižnom programu u CERN-u

Ovog ljeta CERN-ov prestižni program pohađaće četiri studenta Univerziteta Crne Gore.

Studenti koji su odabrani nakon finalne selekcije koju svaki put vrši upravo ova renomirana svjetska naučnoistraživačka institucija su: Danilo Petričević III godina ETF-a (Elektronika, telekomunikacije i računarstvo), Maja Kuzmanović sa specijalističkih studija fizike na Prirono-matematičkom fakultetu, Vuk Jovović III godina, program Matematika i računarske nauke na Prirodno-matematičkom fakultetu i Maja Vujisić sa specijalističkih studija Elektrotehničkog fakulteta (Energetika i automatika).

Ovaj intezivni edukativni program, između ostalog, podrazumijeva i rad na projektima.

Kako naša država učestvuje u dva eksperimenta u CERNu (CMS i RD50), a imajući uvidu i da se druga faza SEEIIST projekta razvija baš u CERN-u, cilj je da ovi mladi ljudi prvenstveno budu uključeni u ove projekte.