Rezultati dijela Konkursa NIID 2020 iz domena Strategije pametne specijalizacije i Programa za podsticanje inovativnih startapova

Izvor informacije: Ministarstvo nauke

U okviru 3 tačke Konkursa za sufinansiranje naučnoistraživačke i inovativne djelatnosti u 2020. godini, a na osnovu predloga komisije koja je ocjenjivala pristigle prijave, Ministarstvo nauke će podržati 13 projekata, dok su dva projekta odbijena. Tačke konkursa su mjere uvedene na osnovu Strategije pametne specijalizacije Crne Gore 2019-2024 i Programa podsticanja inovativnih startapova u Crnoj Gori.

Napominjemo, 3 nove tačke Konkursa su sljedeće:

14 - Sufinansiranje aktivnosti namijenjenih podsticanju inovacione kulture

15 - Sufinansiranje realizacije intenzivnih edukativnih programa (ljetnjih i zimskih škola za studente i mlade profesionalce) u oblastima pametne specijalizacije Crne Gore

16 - Sufinansiranje programa „Gostujući predavači“ na univerzitetima u Crnoj Gori

Komisija Ministarstva nauke za ocjenu prijava utvrdila je prag prolaznosti na 70 od maksimalnih 100 poena, gdje će projekti od 90 – 100 poena biti finansirani sa punim traženim iznosom, projekti od 80 – 90 poena će biti finansirani sa 90% od traženog iznosa, a projekti od 70 – 80 poena će biti finansirani do 80% od traženog iznosa i u zavisnosti od ispunjenosti uslova Konkursa i obrazloženja budžetskih stavki.

Tekst Konkursa može se pronaći OVDJE

Tabelu odobrenih i odbijenih projekata možete pogledati OVDJE