Studenti PMF-a, Studijski program Biologija, učestvovali u akciji uklanjanja invazivnih vrsta na Velikoj plaži

Studenti PMF-a, Studijskog programa Biologija, bili su daleko najbrojniji učesnici akcije uklanjanja invazivnih vrsta biljaka na Velikoj plaži koju je organizovala NVO Green Home. Invazivne vrste billjaka, koje predstavljaju veliku opasnost za autohtoni diverzitet, evidentirane su kao ozbiljna prijetnja osjetljivim ekosistemima Ulcinjske plaže. Studenti su učestvovali i u edukaciji zakupaca plaža u Ulcinju, kako bi širu javnost upoznali sa problemom invazivnih vrsta i metodama borbe protiv njih.

Tokom boravka na Ulcinjskoj plaži i u njenom zaleđu realizovana je i terenska nastava iz predmeta Ekologija biljaka, uz poseban akcenat na teme: vječnozelena mediteranska vegetacija, zajednice biljaka pjeska (psamofita) i zaslanjenih staništa (halofita), antropogeni uticaj na ekosisteme mediteranskog dijela crne Gore.