Prirodno-matematički fakultet, 01.03.2019

Lekcije Mike Alasa - Aditivna kombinatorika

X

Luka Milićević sa Matematičkog instituta SANU  počinje u ponedeljak 4. marta u 11 da drži kurs

ADITIVNA KOMBINATORIKA

Kurs ce biti prenosen putam interneta i zainteresovani samo treba da posalju poruku na donju adresu i dobice mogucnost da ga aktivno prate.

Predvidjeno je da kurs traje trinaest nedelja sa po dva casa nedeljno. On predstavlja uvod u aditivnu kombinatoriku i ima dvostruki cilj. Prvi je da se obrade neki od vaznih rezultata ove oblasti, a drugi, podjednako vazan, je da se objasne metode rada, kao i njihove veze sa drugim delovima kombinatorike. Potrebno predznanje je iskljucivo matematicka zrelost.

Sva predavanja ce se prenositi putem interneta. Ukoliko ste zainteresovani da tako pratite kurs poshaljite svoju elektronsku adresu na office@mi.sanu.ac.rs kako bi vam to bilo omoguceno. Uvodnu rec u cilju promocije ovog kursa ce dati akademik Stevo Todorcevic.

U prilogu se nalazi pdf fajla sa plakatom gde se moze videti i detaljan program kursa.