Škola programiranja i pripreme za takmičenja iz programiranja za učenike osnovnih i srednjih škola

Prirodno-matematički fakultet Univerziteta Crne Gore  u saradnji sa kompanijom doMEn d.o.o. već devetu godinu organizuje pripreme za takmičenja iz programiranja i školu programiranja za učenike osnovnih i srednjih škola. Kao i prethodnih godina, nastava će se odvijati u računarskim salama PMF-a i prostorijama doMEn-a, u 4 grupe: početnoj za učenike osnovnih škola, početnoj grupi za učenike srednjih škola, naprednoj grupi i olimpijskoj grupi. Nastava se organizuje svake subote u 10 sati za polaznike početne grupe, a svake druge subote za naprednu grupu. Nastavu izvode profesori i saradnici PMF-a i bivši učesnici međunarodnih olimpijada iz programiranja. Časovi počinju u subotu, 16. septembra, a sve informacije o školi i načinu prijavljivanja učenika mogu se dobiti na sajtu informatikacg.me.