Termin vježbi i izlaganja do kraja semestra

Vježbe iz Osnova diplomatije će do kraja semestra biti održavane u novom terminu - srijedom, od 16:15h, sala 2.

Rad na vježbama do kraja semestra:

• 29. 11. tema: Stategija diplomatske akcije. Studenti koji žele da učestvuju u diskusiji na vježbama treba da pripreme strane 135-145 iz knjige Politika i diplomacija (poglavlje "Strategija diplomatske akcije" - pregovaranje, zastrašivanje i diplomacija sile) i članak koji je u dodatku.
  • 6. 12. teme: 1. Crisis management; 2. Vojna diplomatija. Studenti koji žele da učestvuju u diskusiji bi trebalo da pripreme treće poglavlje, "Specifična područja u diplomaciji" iz knjige Diplomacija, metode i tehnike (Stanko Nik).
  • 27. 12. teme: 1. Organizacija i rad Ministarstva vanjskih poslova Crne Gore; 2. Diplomatski protokol i ceremonijal. Studenti koji žele da učestvuju u diskusiji bi trebalo da saznaju više informacija na sajtu Ministarstva vanjskih poslova Crne Gore: http://www.mvp.gov.me/rubrike/protokol/Preseansi-sefova-stranih-misija/.

Za dodatne informacije obratiti se saradnici u nastavi.