Studentska ljetnja škola CERN 2022

Studentska ljetnja škola CERN-a održava se svake godine u trajanju od 8 do 13 nedjelja tokom jula i avgusta i obuhvata teoretsku obuku, učešće na radionicama, seminarima, izložbama kao i eksperimentalni rad. Najbolji crnogorski studenti imaće priliku da se uključe u svakodnevni rad CERN-ovih velikih istraživačkih timova koji realizuju interdisciplinarna istraživanja, slušaju predavanja, posjete CERN-ove laboratorije i postrojenja, kao i opremu kojom raspolaže ova institucija, učestvuju na radionicama s naučnicima koji su lideri u svojim oblastima istraživanja.

Ministarstvo prosvjete, nauke, kulture i sporta i CERN pokriće troškove učešća izabranih kandidata škole (90 švajcarskih  franaka po danu, tj. 2700 CHF mjesečno).

Konkurs “Studentska ljetnja škola CERN 2022” je otvoren do 21. januara 2022. godine,

link: https://www.gov.me/clanak/konkurs-studentska-ljetnja-skola-cern-2022