Erasmus+ konkurs_Univerzitet u Kadizu (Španija)

Erasmus + konkurs za Univerzitet u Kadizu, Španjolska

www.uca.es

Na temelju institucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost sklopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu u zimskom semestru akademske  2022/23  .

Za mobilnost se mogu prijaviti studenti onih jedinica koje postoje na Univerzitetu u Kadizu

Ukoliko se odaberu kursevi za koje se nastava izvodi samo na španskom jeziku, potrebno je dostaviti potvrdu o znanju španjolskog jezika.

Dostupne su sljedeće stipendije:

Osnovne, Master, Doktorske studije: 5 mobilnosti (5 mjeseci)

Za prijavu na osnovnim i magistarskim studijama  potrebno je podnijeti sljedeća dokumenta:

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni prevedeno na engleski jezik
  2. Kopija posljednja diploma (ukoliko je ima)
  3. Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija prevedenu na engleski jezik
  4. Dokaz o poznavanju engleskog jezika*
  5. CV u  Europass formatu i motivaciono pismo na engleskom jeziku
  6. Predlog Ugovora o učenju (sa prodekanom u čijoj je nadležnosti međunarodna saradnja sastaviti listu predmeta koji će se slušati na univerzitetu domaćinu; Ugovor je sklon izmjenama, ali u fazi prijave je potrebno napraviti početni prijedlog)
  7. Dokumentovane vannastavne aktivnosti (ukoliko ih ima): međunarodni studentski skupovi, aktivnosti studentskih organizacija, stručno usavršavanje, pohađanje ljetnih škola, volontiranje...
  8. Kopija pasoša
  9. Izjava o dosadašnjem učešću u programima mobilnosti (da li je student sudjelovao, koliko puta u toku  trenutnog  nivoa studija iu kojim programima)
  10. Ukoliko je kandidat student s invaliditetom, dostaviti potvrdu ili naglasiti prodekanu

*Napomena:

Student prilaže dokaz o potrebnom znanju jezika (potvrdu), a dodatno se boduju sljedeći certifikati:

Engleski jezik: TOEFL, IELTS, CAMBRIDGE

Njemački jezik : Goethe certifikat

Francuski jezik: Delf/Dalf

Španski: Dele

Talijanski: Cils, Celi

Napomena :  Studentima preporučujemo da posjetite web-stranicu univerziteta, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koji će se slušati i polagati na stranom univerzitetu, i koji će biti priznati po povratku na matični fakultet.

Prije odlaska na mobilnost studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u suradnji sa prodekanom za međunarodnu suradnju odnosno nastavu i potpisan od strane iste.

Korisni linkovi:

Smjernice za Ugovor o učenju: ES/EN

Ugovor o učenju ( ormular) Bachelor/Master   / PhD

FactSheet sa kontaktima akademskih koordinatora

Informacije o predmetima:

Tečajevi UCA:  kliknite ovdje   (Upute da vidite semestar i jezik nastave EN )

UCA magistarski studij:  kliknite ovdje

Doktorski programi UCA:  kliknite ovdje

Istraživačke grupe UCA:  kliknite ovdje

Napomena:  Nepotpuna dokumentacija se neće razmatrati.

Postupak prijave:

Potrebnu dokumentaciju potrebno je dostaviti prodekanu za međunarodnu suradnju matičnog fakulteta, ili prodekanu u čijoj je nadležnosti međunarodna suradnja;

Matični fakultet sačinjava rang listu nominovanih studenata u skladu sa Odlukom rektora br. 01-4227 od 27. 12. 2018. godine o kriterijima za izbor studenata u programima mobilnosti.

Komisija za izbor studenata i osoblja u programima mobilnosti utvrđuje konačnu listu nominovanih kandidata i šalje je sveučilišnom domaćinu koji vrši konačni izbor kandidata.

Ukoliko je kandidat obaviješten od strane domaćina univerziteta da je dobio stipendiju, dužan je da pristupi daljoj proceduri apliciranja koju će mu domaćin domaćin poslati mailom (on-line prijava, dostavljanje tražene (dodatne) dokumentacije i sl.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije fakultetima je 13. april 2022. godine .