Prijave za upis na doktorske studije u II roku 19. i 20. decembra

Centar za doktorske studije Univerziteta Crne Gore raspisao je konkurs za upis na doktorske studije UCG za studijsku 2022/2023. godinu, u II upisnom roku.

Prijave sa odgovarajućim dokazima se podnose organizacionim jedinicama Univerziteta Crne Gore 19. i 20. decembra  2022. godine,  do 14.00 sati. Za studijski program Održivi razvoj prijave se podnose u prostorijama Rektorata Univerziteta Crne Gore. Na ovaj studijski program mogu konkurisati kandidati čiji su prethodni nivoi studija iz oblasti prirodnih, tehničkih i medicinskih nauka.

Kandidat podnosi:

• ovjerenu kopiju diplome o stečenom akademskom nazivu magistra iz odgovarajuće oblasti nauka/umjetnosti, odnosno -- akademsku diplomu regulisanih profesija, nakon stečenih najmanje 300 ECTS kredita,
    • uvjerenje o položenim ispitima na magistarskom/master studijskom programu,
    • izvod iz matične knjige rođenih i
    • dokaz o aktivnom znanju jednog svjetskog jezika

Tekst konkursa je dostupan u prilogu ove informacije.