Obavještavamo zainteresovane kandidate da je Univerzitet Kalabrija objavio konkurs za upis master studija u akademskoj 2021/2022. godini.

Tim povodom, prorektor za koordinaciju međunarodne saradnje u Evropi, prof. dr Luiđi Boća, obavijestio da je stranim studentima iz zemalja koje nisu članice Evropske unije na raspolaganju 120 stipendija za master studije u oblasti engleskog jezika.

Stipendija pokriva troškove školarine, smještaj, korišćenje menze I mjesečni dodatak ili džeparac

Zainteresovani kandidati treba da se prvo registruju online na portal Univerziteta i da se prijave za testiranje, kao i da izaberu željeni program.

Potrebna dokumentacija:
• Kopija prve strane pasoša,
• Curriculum Vitae,
• Srednjoškolska diploma I njen prevod na engleski jezik od sudskog tumača,
• Diploma o završenim studijama I njen prevod na engleski jezik od sudskog tumača
• Transcript ocjena na studijama I prevod na engleski jezik od sudskog tumaca,
• Nastavni program tokom studija.

Kandidati treba da zadovolje kriterijume koje je utvrdio Univerzitet i da podnesu i uspješne rezultate sa testova IELTS i TOEFL.

Više informacija o konkursu mogu se naći na internet adresi Univerziteta: https://www.unical.it/portale/ateneo/international/studenti/unicaladmission/how_to_apply/

Rok prijavljivanja: 14. maj 2021.godine.