Održan virtuelni sastanak na temu funkcionisanja Buddy mreže na UCG

Kancelarija za međunarodnu saradnju održala je onlajn sastanak povodom razvijanja “Buddy mreže” koja okuplja dobrovoljne studente Univerziteta Crne Gore u cilju pružanja podrške dolaznim studentima u okviru Erasmus+ programa.

“Buddy mreža” predstavlja vid podrške internacionalnim studentima za bolju integraciju u društveni i akademski život zemlje univerziteta domaćina.

Na sastanku se govorilo o mogućim modelima razvijanja ovakve studentske organizacije koja će na najefikasniji način biti podrška dolaznim studentima i kroz različite aktivnosti uljepšati njihov boravak na našem univerzitetu.

Na Univerzitetu Crne Gore trenutno boravi 11 studenata iz različitih zemalja uključujući Bugarsku, Poljsku, Slovačku republiku, Tursku, Francusku, Španiju, što uveliko dopirnosi razvoju interkulturalnosti.