Uspješna saradnja Univerziteta Crne Gore sa Univerzitetom u Vroclavu kroz mobilnosti studenata i osoblja

Institucionalni sporazum u okviru Erasmus+ programa između Univerziteta Crne Gore i Univerziteta u Vroclavu potpisan je 2019. godine. Saradnja u obalastima jezika, političkih nauka i filozofije rezultirala je brojnim razmjenama studenata i osoblja.

Tokom ove sedmice, na našem Univerzitetu borave Urszula Broda, Joanna Skotnicka i Anna Sas Korobczak iz Kancelarije za međunarodnu saradnju Univerziteta u Vroclavu.

Kolege sa partnerskih univerziteta će biti u prilici da razmijene iskustva iz prakse, ali i razmotre pravce buduće, još intenzivnije saradnje koju pruža novi Erasmus+ program 2021-2027.

Usled pandemije, planirane mobilnosti osoblja iz 2019. i 2020. godine su bile odložene, tako da će u ovom semestru na našem Univerzitetu biti realizovane četiri mobilnosti u svrhu predavanja. Što se tiče studentskih mobilnosti, u narednom semestru na Univerzitetu Crne Gore boraviće na razmjeni četvoro studenata iz Vroclava, dok će dvoje naših studenata semestar provesti u Vroclavu.