Stipendije Asocijacije frankofonih univerziteta (AUF) za studentsku praksu

Studenti koji govore francuski jezik iz Centralne i Istočne Evrope univerziteta članica AUF mogu da se prijave za mobilnost u svrhu obavljanja stručne prakse u inostranstvu.

Poziv za prijave je otvoren od 20. decembra 2021. do 21. marta 2022. godine.

Mobilnost međunarodne stručne prakse odobrava se u trajanju od 1 do 3 mjeseca, koja će se obavljati od 18. aprila do 17. decembra 2022. godine (važe određena ograničenja u periodu u zavisnosti od nivoa studija kandidata). Praksa mora biti dio univerzitetskog kursa kandidata.

Kandidati moraju da pronađu preduzeće izvan zemlje porijekla u kojem je radni jezik francuski i da budu prihvaćeni od strane domaćina.

Stipendija AUF uključuje kartu za prevoz, mjesečnu stipendiju i zdravstveno osiguranje.

Više informacija dostupno na: https://www.auf.org/nouvelles/appels-a-candidatures/appel-regional-candidatures-2022-mobilites-de-stage-professionnel-linternational/