Prezentacija bugarskih univerziteta 10. maja

Pozivamo akademsku zajednicu i studente da prisustvuju prezentaciji bugarskih univerziteta koja će se održati 10. maja u kampusu Univerziteta Crne Gore, sa početkom u 11 časova.

Štandovi univerziteta iz Bugarske biće postavljeni na otvorenom (u holu Rektorata ukoliko vremenske prilike ne dozvole organizaciju na otvorenom), gdje će studenti imati priliku da se neposredno informišu o akademskoj ponudi univerziteta, mogućnostima za razmjenu kao i učenje bugarskog jezika, dok će akademska zajednica imati mogućnost da sagleda mogućnost saradnje u zajedničkim istraživačkim aktivnostima i razvoju projektnih aktivnosti.

Sličnost jezika, kulture, pa i mentaliteta crnogorskog i bugarskog naroda je osnova za intenziviranje saradnje, razmjene studenata, ali i organzaciju gostujućih predavanja  profesora iz obje zemlje.

Događaj će otvoriti Nj.E Ambasadorka Bugarske u Crnoj Gori dr Meglena Plugčieva i prof. dr Vladimir Božović, rektor Univerziteta Crne Gore.

U prilogu je agenda događaja.