Dostupne dvije stipendije za Alpsko-jadranski univerzitet u Klagenfurtu

Na osnovu bilateralnog ugovora Univerziteta Crne Gore i Alpsko-jadranskog univerziteta u Klagenfurtu (Alpen-Adria-Universität Klagenfurt (AAU) dostupne su dvije stipendije za studente za predstojeću akademsku 2022/23. godinu, za predstojeći zimski semestar i/ili ljetnji semestar 2023.

Stipendije iznose po 2.000 EUR (4 mjeseca po 500 EUR)

Mogu se prijavljivati studenti osnovnih i master studija svih fakulteta UCG.

Potrebna dokumentacija:

• Motivaciono pismo
  • Pismo preporuke
  • Prepis ocjena
  • Dokaz o znanju jezika na nivou B2 (bilo engleski ili nemački jezik)

Studenti se prijavljuju prodekanima za međunarodnu saradnju na matičnom fakultetu.

Rok za nominacije je 26. jun 2022.

1. Stipendisti su dužni da po dolasku završe proceduru upisa i otvore račun u austrijskoj banci. Stipendija će biti prebačena na njihov austrijski bankovni račun u vidu mjesečnih uplata.
  2. Stipendisti moraju da ostvare minimalno 16 ECTS po semestru na AAU.
  3. Na kraju perioda razmjene, stipendisti podnose esej od dvije stranice u kome navode iskustva sa razmjene.

Postoji mogućnost stipendiranja tronedjeljnog intenzivnog kursa njemačkoj jezika u organizaciji Centra za njemački jezik. Intenzivni kurs njemačkog je namijenjen studentima koji žele da brzo unaprijede svoje jezičke vještine u kratkom vremenskom periodu. Intenzivni kurs se održava u septembru 2022, svakog dana (pon-pet 9:00 - 12:30 h, dodatno utotak i četvrtak 13:30 - 15:00). Više informacija o intenzivnom kursu i rasporedu časova možete pronaći ovde: https://dia.aau.at/german-intensive/#general-information