Sekretarijat Jadransko-jonske inicijative (JJI) dodjeljuje deset stipendija

Sekretarijat Jadransko-jonske inicijative (JJI) objavio je poziv za dodjelu deset stipendija za dvogodišnje master studije na Politehničkom univerzitetu u regiji Marke (Italija).

Master stipendije se dodjeljuju za akademsku godinu 2022/2023 i 2023/2024 i odnose se na sljedeće oblasti:

• biomedicinski inženjering, inženjering u zaštiti životne sredine, menadžment i inovacije u sektoru hrane i pića, međunarodna ekonomija i trgovina, inženjering u oblasti zelene industrije.

Stipendija iznosi 6.000 EUR za svaku akademsku godinu.

Uslovi za prijavljivanje su:

• da su prijavljeni kandidati državljani jedne od država članica JJI (Albanija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Hrvatska, Grčka, Sjeverna Makedonija, Srbija i Slovenija. Izuzetak su Italija i San Marino čiji državljani nemaju parvo da apliciraju za stipendije);
  • da kandidat ima validnu diplomu osnovnih studija koja je uslov za upis master studija (izdata od strane institucije visokog obrazovanja čije sjedište nije u Italiji);
  • da kandidat nije ranije pohađao osnovne ili master studije na Politehničkom univerzitetu u regiji Marke).

Rok za dostavljanje prijava je 08. jul 2022. godine.

Detaljne informacije o ovom pozivu i načinu apliciranja, možete pogledati u prilogu.