IUC radionica o vještinama podučavanja u digitalnom okruženju

Interuniverzitetski centar Dubrovnik (IUC) poziva nastavni i stručni kadar da učestvuje na besplatnoj radionici kojom se unapređuju vještine podučavanja u digitalnom okruženju, a koja će se održati na IUC-u u Dubrovniku od 29. do 31. marta 2023. godine.

Interuniverzitetski centar je partner EU projekta WITEA-ID (Weeks of International Teaching – Inclusive and Digital) koji se odnosi na korištenje digitalne tehnologije u podučavanju u cilju posticanja intenacionalizacije. Na završnoj radionici: ENHANCING 4 IN’S: Inclusion, Interaction, Innovation in Internationalization će biti predstavljeni rezultati projekta: toolkit za kompetencije za međunarodnu mobilnost i digitalne komepetencije. Takođe, biće predstavljeni primjeri uspješnog uspostavljanja međunarodne saradnje i digitalnog podučavanja drugih univerziteta (Utreht, Rijeka, Čikago, Sidnej...)  Radionica je namijenjena nastavnicima koji žele unaprijediti svoje znanje o korištenju digitalne tehnologije u podučavanju te će uključiti njihovo aktivno korištenje toolkita i drugih alata.

U prilogu je program radionice s korisnim informacijama.