Otvoren nagradni poziv za mlade naučnike Dunavskog regiona

Federalno Ministarstvo za obrazovanje, nauku i istraživanje Republike Austrije i Institut za Dunavski region i Centralnu Evropu dodjeljuju Dunavsku nagradu mladim naučnicima sa ciljem odavanja priznanja onima koji su postigli izuzetne rezultate u svojoj oblasti istraživanja, a koje su od značaja za Dunavski region.

I ove godine, nagrade će biti dodijeljene mladim istraživačima iz zemalja članica EU Strategije za Dunavski region i to po jedna u okviru zemlje članice (Austrija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Hrvatska, Češka Republika, Njemačka, Mađarska, Moldavija, Crna Gora, Srbija, Republika Slovačka, Slovenija, Rumunija i Ukrajina).

Cilj je da se naglasi naučno dostignuće i talenat mladih istraživača i ojača vidljivost naučne zajednice u Dunavskom regionu. Takođe, nagrada podstiče mlade istraživače da se uključe u naučna istraživanja i teme od značaja za ovaj region.

Nagrada iznosi 1.350,00 EUR, po osobi.

Uslovi za prijavljivanje:

• Naučna izvrsnost i inovativni pristup akademskom radu;
  • Tematska relevantnost istraživanja u odnosu na aktuelna pitanja/probleme u Dunavskom regionu;
  • Relevantnost istraživanja van nacionalnih granica;
  • Potencijali kandidata (npr. međunarodna saradnja, učešće u naučnim projektima, broj objavljenih radova, učešće u nastavi i sl.);
  • Pravo prijavljivanja imaju kandidati koji su završili magistarske/doktorske studije u posljednjih pet godina (od 1. januara 2018. godine)
  • Prijava koja sadrži samo bečelor diplomu nije prihvatljiva.

Kandidati mogu biti iz različitih naučnih disciplina.

Kandidata prijavljuje ustanova u kojoj je zaposlen. Jedna ustanova može prijaviti do pet kandidata.

Zahvaljujući podršci Udruženog istraživačkog centra Evropske komisije (Joint Research Centre), dobitnici nagrada će imati mogućnost da posjete jedan od istraživačkih objekata u Ispri, Italija, tokom 2024. godine.

Prijave, sa relevantnom dokumentacijom se dostavljaju na engleskom jeziku na sljedeću mejl adresu: d.martinek@idm.at

Rok za podnošenje prijava je petak 5. maj 2023. godine, do 23:59 časova.

Detaljnije informacije nalaze se na veb stranici: https://www.idm.at/en/activities/awards/danubius-young-scientist-award/#2022-2023

Dostavljanje prijava: Danubius Young Scientist Award 2023 Online Form

Foto: Arhiva UCG