Studenti potpisali Sporazum o dodjeli bespovratnih sredstava u okviru Trans2Work projekta

Studenti koji učestvuju u programu mobilnosti Special Mobility Strand u okviru ERASMUS + projekta Trans2Work - Prelaz studenata sa invaliditetom od visokog obrazovanja do zapošljavanja u Srbiji, Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori, potpisali su danas  Sporazum o dodjeli bespovratnih sredstava, takozvani Grant Agreement.

Potpsivanje je upriličeno u okviru prvog, od dva sastanka, sa četvoro od ukupno pet studenata, učesnika ovog programa.

Program mobilnosti će za studente početi 1. juna 2018. godine u Novom Sadu i Sarajevu i trajaće dva mjeseca.

Riječ je o najvažnijem izlaznom rezultatu na Trans2Work projektu.

Program mobilnosti je organizovao projektni tim u saradnji sa Centrom za međunarodnu saradnju Univerziteta Crne Gore, kolegama sa Univerziteta u Novom Sadu i Univerziteta u Sarajevu, koordinatorkom sa Univerziteta Makedonija iz Soluna kao i studentima koji su se prijavili na ovaj program.

Među prijavljenim studentima su Ahmat Murić, Katarina Ćetković, Miljana Cerović i Viktor Pavićević,  i svim članovima projektnog tima.