Prijave za stipendije Slovačke do 31. oktobra

Podsjećamo zainteresovane kandidate o mogućnosti konkurisanja za stipendije koje Vlada Slovačke dodjeljuje u okviru Nacionalnog programa stipendija za podršku mobilnosti, namijenjenih studijskim i istraživačkim boravcima, tokom  akademske 2018/2019. godine.

Krajnji rok za podnošenje zahtjeva je 31. oktobar 2018. godine do 16 sati, po srednjoevropskom vremenu, a boravak će biti relizovan u okviru ljetnjeg semestra akademske 2018/2019. godine.

Prijave se podnose online, na internet stranici www.stipendia.sk odnosno www.scholarships.sk .

Ovaj stipendijski program Slovačke Republike namijenjen je stranim studentima, doktorantima, univerzitetskim profesorima, naučnicima i umjetnicima koji žele da izvjestan period borave na slovačkim fakultetima i istraživačkim organizacijama.

Studenti i doktoranti mogu aplicirati i za dodatak za putne troškove.

Program finansira Ministarstvo obrazovanja, nauke i sporta Republike Slovačke.

Za dodatna pitanja i pojašnjenja u vezi sa ovim Programom, načinom konkurisanja, kao i ostalim detaljima, zainteresovani kandidati mogu se obratiti direktno administratoru ovog programa, gospodinu Lukáš Marcin-u, na:  lukas.marcin@saia.sk

Ovdje se može preuzeti skenirani letak o ovom programu.