Rektorat

Dan dobrodošlice za strane studente na razmjeni

U organizaciji Kancelarije za međunarodnu saradnju održan je Welcome day (Dan dobrodošlice) za strane studente na razmjeni, koji će na Univerzitetu Crne Gore, posredstvom različitih programa mobilnosti (Erasmus+,CEEPUS, Mevlana ) boraviti na fakultetima UCG.

Susret je bio prilika za razmjenu prvih utisaka i iskustava na Univerzitetu i fakultetima. Bilo je riječi i o organizaciji nastave i studentskog života, a predstavljene su i  planirane aktivnosti Kancelarije usmjerene na strane studente.

Neformalnom sastanku prisustvovao je i student-volonter Denis Tahirović. On je podijelio svoje ideje  o daljim aktivnostima i druženjima sa studentima, kako bi im boravak u Crnoj Gori bio sadržajniji.

Kancelarija za međunarodnu saradnju organizuje kurs crnogorskog jezika za sve strane studente. Časovi se održavaju u zgradi Rektorata. Planirana je i kratka ekskurzija do Cetinja i Kotora, gdje će im biti predstavljenei istorijsko-umjetničke znamenitosti ova dva grada.