Prilika za studente da stažiraju u njemačkim kompanijama

Program stipendija njemačke privrede za zemlje Zapadnog Balkana raspisalo je Njemačko istočno poslovno udruženje (OAOEV) u saradnji sa Federalnim ministarstvom za ekonomsku saradnju i razvoj, Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH i Fondacijom Zoran Đinđić.

Poziv za onlajn prijavu traje od 1. oktobra do 13. novembra 2018.

Program daje kvalifikovanim kandidatima priliku da stažiraju u njemačkim kompanijama u periodu od tri do šest mjeseci. Program podržava njemačka Vlada.

Stažiranje će početi 1. jula 2019.

O programu

Program je nastao 2003. godine nakon atentata na srbijanskog premijera Zorana Đinđića, kada je Odbor njemačke privrede za Istok u saradnji sa Saveznim ministarstvom za privrednu saradnju i razvoj pokrenuo Program stipendiranja "Zoran Đinđić".

Cilj je bio napraviti program koji će vrednovati ostavštinu premijera Đinđića, te regiju i njene ljude približiti Evropskoj uniji. Nakon tri godine uspiješne realizacije, program stipendija je 2007. godine proširen na ostale zemlje Zapadnog Balkana.

Više informacije o programu kao i uslovima prijavljivanja možete naći na web stranici:

www.stipendienprogramm.org