Stipendije Best of South-East programa

Konkurs „Best of South-East“ programa stipendija  za talentovane sudente iz država regiona, otvoren je za studijsku 2019/20. godinu, saopštili su iz Erste banke koja je partner u ovom programu, a koji sprovode univerziteti u Gracu i Leobenu i Sparkasse Bank.

Na konkurs se mogu prijaviti studenti ekonomije i prava sa akreditovanih univerziteta u Crnoj Gori; studenti tehničkih fakulteta; studenti rudarstva/metalurgije/geologije, kao i muzike – smjer koncertno i opersko pjevanje. Konkurs je otvoren i za državljane Crne Gore koji studiraju u unostranstvu i zadovoljavaju opšte kriterijume. Jedan od uslova je da studenti posjeduju sertifikat o znanju njemačkog jezika.

Informacije o rokovima za dostavljanje prijava i linkovi do pojedinačnih poziva sa detaljnim propozicijama konkursa su dostupni na stranici Banke: „Best of South-East“