Master stipendije Ambasade Luksemburga

Ambasada Luksemburga nudi stipendije, sponzorisane od strane Ministarstva inostranih poslova Luksemburga, za studente koji žele da pohađaju master studije u njihovoj zemlji.

Stipendije su dostupne studentima sa prostora Albanije, Bosne i Hercegovine, Kosova, Hrvatske, Makedonije, Crne Gore i Srbije.

Podrazumijeva mjesečnu naknadu od 500 € (u trajanju od deset mjeseci po akademskoj godini) kao i besplatan smještaj u studentskoj rezidenciji u trajanju master programa.

Stipendija je dostupna kandidatima za sljedeće studijske programe:
· Interdisciplinarni Space Master
· Magistar inženjerstva građevinarstva - Inženjerstvo megastrukture sa održivim resursima
· Magistar tehničkih nauka - Stvaranje održivog proizvoda
· Magistar matematike
· Magistar fizike
· Magistar informacionih i računarskih nauka

Zainteresovani kandidati treba da podnesu svoj zahtjev do 26. aprila 2019. godine.

Prijava se podnosi putem sljedeće email adrese: maee.scholarship@uni.lu

Dodatne informacije o studijskim programima i zahtjevima za upis u svaki program mogu se dobiti naći na sledećem linku: https://vvven.uni.lu/studies/masters

Potrebni su sljedeći dokumenti (skeniranje je dovoljno):

· fotografija
· kopija pasoša
· kopija prethodnog univerzitetskog stepena (bečelor ili ekvivalent)
· kopija prevoda diplome ako je na jeziku koji nije engleski, francuski ili njemački
· detaljan transkript svih ocjena dobijenih za najviši stepen (Pažnja: za EU kopija ocjene mora stići direktno sa vašeg univerziteta)
· propratno pismo (objašnjavajući zašto ste zainteresovani za oblast ili kurs za koji se prijavljujete, detalji vaše karijere, itd.)
· detaljan CV
· kontaktne informacije za dvije referentne osobe
· pismo preporuke

Kopija diplome i prepisi moraju imati apostil ili biti podvrgnuti duploj provjeri.

Izabrani kandidati će biti obaviješteni do sredine maja i od njih će se tražiti da završe upis putem online registracije.