Poziv Univerziteta Humbolt za trodnevni seminar o izazovima u obuci budućih nastavnika

Univerzitet Humbolt u Berlinu poziva zainteresovane predstavnike Univerziteta Crne Gore da se prijave za trodnevni seminar “Otvoreni dijalog: Prilike i izazovi u obuci budućih nastavnika”,  koji će se održati od 27. do 29. novembra 2019. godine, u Berlinu.

Seminar podržava Njemačka služba za akademsku razmjenu [DAAD] u okviru linije finansiranja "Dijalog sa Zapadnim Balkanom", a ima za cilj i jačanje istraživačkih i nastavnih aktivnosti u međunarodnom kontekstu, u sljedećim oblastima: geografija, informatika, engleski jezik ili inkluzivno obrazovanje.

Troškovi boravka su pokriveni, djelimično ili potpuno.

Rok za prijavu je 30. avgust 2019. godine, a prijava se šalje direktno kolegama u Berlinu na sljedeću e-mail adresu:

Aleksandra Laski, aleksandra.laski@hu-berlin.de

U prilogu su obrazac za prijavu, detaljna uputstva i informacije o seminaru.

Takođe, sve detaljne informacije vezane za seminar mogu se dobiti putem sljedećih kontakata:

Aleksandra Laski                                    Dr. Stefan Karsch
Humboldt-Universität zu Berlin             Humboldt-Universität zu Berlin