Erasmus+ kreditna mobilnost: Objavljeno 109 mjesta za osoblje i 103 mjesta za studente

Kancelarija za međunarodnu saradnju je do sada objavila 33 Erasmus + konkursa za kreditnu mobilnost sa 33 različita partnerska univerziteta u Evropi, od čega je 109 mjesta namijenjeno razmjeni osoblja (akademskog i neakademskog), dok su 103 mjesta namijenjena studentskim razmjenama. Tendencija rasta ovih brojeva je prisutna, te se očekuje i njihov porast do kraja tekućeg semestra.

Rokovi su za većinu konkursa i dalje otvoreni.

Podsjećamo, studentske mobilnosti mogu trajati od 3-6 mjeseci, dok posjete osoblja mogu trajati najčešće od 5-7 dana. Do sada, Univerzitet Crne Gore potpisao je 95 Erasmus+ bilateralnih ugovora sa programskim zemljama iz Evropske Unije.

Svi konkursi dostupni su na našoj web stranici: https://www.ucg.ac.me/objava/blog/19379/objava/49631-erasmus-konkursi-objavljeni-u-zimskom-semestru-2019-2020