Program stipendija njemačke privrede za zemlje Zapadnog Balkana

Kraj tvojih studija se približava, semestar po semestar. Šta je sledeće? Da li već imaš velike planove za početak tvoje karijere? Ili si još uvijek nesiguran/na koji put da odabereš?

Tokom proteklih 19 godina kroz program stipendija njemačke privrede, podržano je više od 940 studenata i mladih diplomaca na ovom putu. Svi su proveli tri do šest mjeseci u nekoj od vodećih Njemačkih kompanija, gdje su dobili priliku da prošire znanja stečena tokom studija, primjene ih u praksi i otkriju šta zaista žele da rade u životu.

Sljedeća generacija stipendista počeće praksu 1. jula 2023. godine.

Ko se može prijaviti?

- Studenti osnovnih studija koji su upisali bar peti semestar u trenutku prijave
- Studenti master studija
- PhD student
- Mladi diplomci koji su diplomirali posle 1. januara 2022.
- Ne stariji od 28 godina
- Ponuđene prakse su u oblastima ekonomije, biznis administracije, inžinjerstva, računarskih nauka, komercijalnog prava, novinarstva, agrikulture, biologije i hemije
- Kanditat ima dobru komandu Engleskog i/ili Njemačkog jezika

Kako se prijaviti?

Možeš se prijaviti online putem našeg website-a od 1. oktobra 2022. do 16. novembra 2022: www.stipendienprogramm.or

Koje su prednosti programa?

- Pripremni sastanci u tvojoj državi
- Organizacija vize i radne dozvole od strane Programa
- Podrška u pronalaženju smještaja u Njemačkoj
- Avionska karta do Njemačke i nazad
- Uvodna u Berlinu (organizacija, smještaj, put)
- Vozna karta od Berlina do grada u kojem ćeš obavljati praksu
- Mjesečna stipnedija od 550 EUR
- Pokriven smještaj i zdravstveno osiguranje ili platni ček od strane kompanije
- Do 200 EUR za kurs Njemačkog jezika za vrijeme prakse
- Sastanak (cijele generacije) sredinom prakse u Njemačkoj (organizacija, smještaj, put)

Online prezentacija za Crnu Goru održaće se sjutra u 16 časova što je odlična prilika da se svi zainteresovani studneti direktno informišu o svemu što ih interesuje.

Link za Zoom sastanak - https://us06web.zoom.us/j/85820780413?pwd=NFlxTlZUSW5oUFdhMHNpV2pKYy9Pdz09

Meeting ID: 858 2078 0413