Prijave za ljetnji kamp u Kini

Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore i partnerski univerzitet CSUST (Čangša univerzitet za nauku i tehnologiju) pozivaju srednjoškolce, studente i polaznike Konfucijevog instituta iz Crne Gore da se prijave za ljetnji kamp u Kini.

Uslovi za prijavu su sljedeći:

• prijavljeni kandidat ne smije biti državljanin NR Kine;
  • prijavljeni kandidat ne smije biti izvorni govornik kineskog jezika;
  • uzrast: od 14 do 30 godina;
  • prijavljeni mora biti dobrog psihofizičkog zdravlja;
  • neophodan položen ispit HSK 2 ili viši nivo;
  • da prijavljeni nije boravio u Kini u sklopu Letnjeg kampa u poslednje 3 godine.

Broj mesta u Kampu biće ograničen na 20. Potrebno je najmanje 10 prijavljenih kandidata kako bi se održao Ljetnji kamp. Grupu će tokom trajanja kampa pratiti profesor sa Instituta Konfucije na UCG.

Ljetnji kamp traje 14 dana, uključujući put. Tokom boravka biće održani kursevi kineskog jezika i kineske kulture, kao i drugi kursevi. Preostalo vrijeme boravka biće posvećeno mnogobrojnim kulturnim aktivnostima kao što su posjetama kineskim kulturnoistorijskim znamenitostima. Ljetnji kamp će se realizovati u drugoj polovini jula 2023.

Rok za prijavu: 2. jun 2023.

Troškove boravka u NR Kini (smještaj, hrana, prevoz i grupne aktivnosti) snosi partnerski kineski univerzitet.

Kandidati su u obavezi da sami pokriju troškove povratne avionske karte.

Maloljetna lica moraju imati pismenu saglasnost oba roditelja za putovanje u inostranstvo, ovjerenu kod notara.

Za sve dodatne informacije kontaktirajte Institut Konfucije na UCG (institut_konfucije@ucg.ac.me; 020 615 058 i 067 166 350)